STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Zajmuje się poprawianiem zarówno estetyki jak i funkcji całego aparatu żucia i mowy. W naszym Studiu jest to bardzo ważny i rozwijany przez nas obszar. Stomatologia estetyczna łączy w sobie zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki i ortodoncji. Poniżej zaprezentujemy protetyczne narzędzia stomatologii estetycznej.

Licówki ceramiczne (porcelanowe)

  • Fantastyczne, bardzo lubiane przez pacjentów rozwiązanie. Ten mały, grubości 0,5 mm, listek porcelany zupełnie zmienia uśmiech. Pacjenci, którzy mają nieestetyczne wypełnienia lub chcą skorygować kolor swoich zębów bądź ich kształt, wybierają to rozwiązanie. Licówki sprawiają, że uzyskujemy śnieżnobiały uśmiech i przywracana jest radość życia pacjenta.

Korony ceramiczne

  • Wykonywane z różnego rodzaju ceramiki. Są rozwiązaniem bardzo estetycznym, odwzorowującym kształt i kolor naturalnego zęba. Wskazań do ich zastosowania jest kilka, zazwyczaj jednak stosujemy je w przypadku zębów zniszczonych i/lub martwych, ponieważ ważną ich funkcją jest wzmocnienie zęba. Korony ceramiczne zapewniają piękny i naturalny uśmiech.

Inlay/ Onlay

  • Wkład i nakład – elementy protetyczne, które stosujemy w miejsce tradycyjnych wypełnień. Jest to więc plomba wykonana w laboratorium. Takie wypełnienia wykonuje się z kompozytu (jednak bardziej odpornego na działanie siły niż kompozyt stosowany w gabinecie jako materiał wypełniający ubytki w zębach), ceramiki lub złota.

Umów się na wizytę

Szanujemy czas naszych pacjentów. Zawsze umawiamy wizyty wcześniej, a dzień przed wizytą przypominamy o niej za pomocą dyskretnego SMS. Godziny przyjęć elastycznie dopasowujemy do potrzeb pacjenta.