IMPLANTOLOGIA

IMPLANTOLOGIA

Utrata każdego, pojedynczego zęba niesie ze sobą konsekwencje dla jamy ustnej. Uzupełnienie luki po brakującym zębie jest konieczne  i powinno być jak najszybciej przeprowadzone. Zęby tworzą jedną całość i nieobecność jednego z nich wpływa na zachowanie się i kondycję pozostałych. Zwlekanie z uzupełnieniem może doprowadzić do wysunięcia zęba przeciwstawnego, przechylenia się zęba sąsiadującego z luką aż do zniszczenia i utraty któregoś z pozostałych zębów. Podczas konsultacji ze stomatologiem wspólnie wybieramy optymalne dla pacjenta rozwiązanie. Implantolog określa możliwość wykonania zabiegu i planuje leczenie.

Luki po brakujących zębach można uzupełniać korzystając z klasycznych metod protetycznych lub korzystając z możliwości implantologii i implantoprotetyki.

Implantologia oferuje możliwość wprowadzenia tytanowego, biozgodnego z tkanką kostną implantu (tzw. sztucznego korzenia). Po czasie potrzebnym na zintegrowanie się implantu z kością, na tym implancie wykonywana jest odbudowa protetyczna (korona, most lub proteza).

Powodzenie zabiegu implantacji jak i procesu integracji z kością jest bardzo wysokie.

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA SOPOT

Umów się na wizytę

Szanujemy czas naszych pacjentów. Zawsze umawiamy wizyty wcześniej, a dzień przed wizytą przypominamy o niej za pomocą dyskretnego SMS. Godziny przyjęć elastycznie dopasowujemy do potrzeb pacjenta.